Moja Afryka – Podróżnicza Odyseja Kingi Choszcz

Jako kobieta i podróżniczka, jestem zafascynowana książką „Moja Afryka” autorstwa Kingi Choszcz. Ta książka to prawdziwa odyseja, pełna niezapomnianych opisów i przebogatej dokumentacji fotograficznej.

Kinga Choszcz, znana również jako Kinga Freespirit, była polską podróżniczką, która zasłynęła z pięcioletniej podróży autostopem dookoła świata. Za tę podróż otrzymała w 2004 roku „Kolosa”, najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce. Jednak jej marzenia o podróży do Afryki musiała odłożyć na później.

Nagroda Kolosa to pierwsze polskie nagrody podróżnicze, przyznawane corocznie od marca 2000 roku, za dokonania w kategoriach: podróże, alpinizm, żeglarstwo, eksploracja jaskiń, wyczyn roku. Poza Kolosami za dokonania minionego roku kapituła przyznaje jednego „Super Kolosa” za całokształt osiągnięć lub za wybitne dokonanie zespołowe. Pierwsza edycja Kolosów odbyła się w marcu 2000 w podziemiach Kopalni soli „Wieliczka”. Od 2002 roku Kolosy są wręczane podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni?, które jest to największym festiwalem podróżniczym w Europie.

Podróż do Afryki

„Moja Afryka” to druga i niestety ostatnia książka Kingi Choszcz, która powstała na podstawie jej relacji z samotnej podróży do Afryki. W czasie tej podróży autorka zmarła na malarię. Jej obszerny internetowy pamiętnik, który powstawał na bieżąco w czasie podróży, zawiera opisy niemal wszystkich odwiedzonych miejsc oraz napotkanych ludzi.

Kinga Choszcz opisała swoje doświadczenia z ludźmi, których spotkała podczas swojej podróży po Afryce. Jej relacje z lokalnymi mieszkańcami są szczegółowo opisane i stanowią ważny element jej książki. Autorka dzieli się swoimi obserwacjami na temat kultury, zwyczajów i codziennego życia ludzi, których spotkała na swojej drodze. Te osobiste interakcje dodają głębi jej opowieści i pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć różnorodność i bogactwo kultur afrykańskich.

Wrażenia po przeczytaniu

Czytając „Moja Afryka”, czuję mieszankę fascynacji i smutku. Fascynacji, ponieważ Kinga pokazała nam Afrykę oczami prawdziwej podróżniczki, dzieląc się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Smutku, ponieważ jej niesamowita podróż została przerwana tak nagle.

Jednak pomimo tej tragedii, „Moja Afryka” jest książką pełną życia i pasji. Kinga udowodniła, że jest niezaprzeczalnym talentem w fotografii podróżniczej?, a jej unikalne spojrzenie na świat jest niezwykle inspirujące.

Na koniec

„Moja Afryka” to nie tylko książka o podróży. To także hołd dla niezwykłej kobiety, która śmiało podążała za swoimi marzeniami. Dla mnie, jako kobiety i podróżniczki, ta książka jest przypomnieniem o tym, jak cenne są nasze marzenia i jak ważne jest, aby je realizować.

Mimo że historia Kingi kończy się smutkiem, jej duch i pasja do podróżowania nadal żyją w jej książkach. „Moja Afryka” to prawdziwy skarb dla każdego miłośnika podróży.

Źródła

Kinga Choszcz Moja Afryka – Biblioteka Poznaj Świat – Wojciech Cejrowski. https://cejrowski.com/sklep/produkt/kinga-choszcz-moja-afryka/

Moja Afryka – Kinga Choszcz | Książka w Lubimyczytac.pl – Opinie, oceny …. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/55598/moja-afryka

Moja Afryka – Kinga Choszcz – Książka – opinie, oceny, ceny – nakanapie.pl. https://nakanapie.pl/ksiazka/moja-afryka

Kolosy (nagroda) – Wikipedia, wolna encyklopedia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolosy_%28nagroda%29

Podobne wpisy